
WARSZTATY:
.png)
dla dzieci:
TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH - TUS
Cykliczne zajęcia od września!
zapisz się już teraz: 530-324-756
Zapraszamy na praktyczne ćwiczenia dla dzieci i młodzieży (od 4 do 18 lat), które: - przejawiają trudności w kontaktach społecznych - mają kłopoty z dostosowaniem się do norm i zasad, popadają często w konflikty - są nieśmiałe i "wycofane" - mają problem w rozpoznawaniu, nazywaniu, regulowaniu emocji - mają problemy w funkcjonowaniu w grupie - mają zaburzenia rozwojowe (np. autyzm, Zespół Aspergera, ADHD Pomożemy Twojemu dziecku aby: - było świadome siebie, własnych potrzeb i granic - znało swoje mocne strony - umiało nazwać, wyrażać i regulować emocje - potrafiło komunikować się z innymi, nawiązywać relacje, rozwiązywać konflikty - pracować w grupie - znało i przestrzegało zasad i reguł społecznych - wzmacniało swoją pewność siebie i budowało tożsamość.
dla nauczycieli
1. OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE W TEORII I PRAKTYCE
czyli jak oceniać zgodnie z wymogami przepisów prawnych
Do stosowania oceniania kształtującego, w szczególności do udzielania uczniom informacji zwrotnej, zobowiązują nauczycieli w Polsce rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej: – z dnia 3 sierpnia 2017 r. Warsztaty pomogą nauczycielom efektywnie i motywująco oceniać uczniów, pokażą jak prosto udzielać informacji zwrotnej. Wszyscy zauważamy, że zmiany w polskiej edukacji przebiegają niezwykle dynamicznie. Zmieniają się oczekiwania wobec szkoły, nauczycieli i uczniów. Współczesna szkoła musi przygotować swoich wychowanków do funkcjonowania w świecie przyszłości a to oznacza, że to od nauczyciela zależy, w jaki sposób zorganizuje proces kształcenia. Ważne jest, żeby to uczeń był świadomym uczestnikiem tego procesu, aby mógł wziąć odpowiedzialność za swoje uczenie się. Jak tego dokonać? Drogą do znalezienia takiego sposobu nauczania jest poznanie istoty oceniania kształtującego (OK). Jest ono nazywane często "ocenianiem pomagającym się uczyć", „wspierającym proces uczenia się” czy „wspomaganiem uczenia się”. Ta forma oceniania w wielu krajach uważana jest za jeden z najbardziej obiecujących kierunków reformowania oświaty. W styczniu 2015 roku Sejm RP przeprowadził nowelizację ustawy o systemie oświaty i przyjął poprawki, dzięki którym zwiększono w szkole możliwość stosowania oceniania kształtującego. Co to jest OK? W jaki sposób przygotować się do wprowadzenia OK? Jak przekonać uczniów i ich rodziców do OK? Tego wszystkiego i nie tylko dowiecie się na tych warsztatach, będziecie mogli nauczyć się tego w praktycznych ćwiczeniach. Zachęcamy do udziału w warsztatach. Warsztaty adresowane są do nauczycieli szkół podstawowych i średnich, którzy chcą: dowiedzieć się na czym polega OK i dlaczego warto je stosować, poznać elementy OK i zasady ich stosowania, zaplanować działania wprowadzające OK do praktyki szkolnej. Korzyści Co uczestnicy szkolenia będą wiedzieć? Dlaczego warto stosować OK na lekcjach. Jak formułować cele lekcji sprzyjające uczeniu się. Co to są kryteria sukcesu. W jaki sposób sprawdzić, czy cele lekcji zostały osiągnięte. Jak wygląda konspekt lekcji w OK. Co sprzyja wdrażaniu OK w klasie. Jakie są korzyści stosowania OK dla ucznia i nauczyciela. W jaki sposób wprowadzić elementy OK do praktyki szkolnej. Dlaczego warto wprowadzić zmiany w nauczaniu. Co to znaczy, że uczeń bierze odpowiedzialność za własne uczenie się. Co uczestnicy szkolenia będą umieć? Formułować cele lekcji w języku zrozumiałym dla ucznia. Wskazać różnicę miedzy celem lekcji a kryteriami oceniania. Wyjaśnić, jaki jest sens określenia kryteriów sukcesu. Zaplanować działania w szkole zmierzające do wprowadzenia OK. Warsztaty odbywają się stacjonarnie w naszym Centrum lub w szkołach zgłaszających się na warsztaty dla całego grona pedagogicznego (terminy ustalane indywidualnie)

2. Jak mówić, żeby uczniowie nas słuchali a rodzice współpracowali czyli relacje nauczyciel-uczeń i nauczyciel-rodzic.
3. W pokoju nauczycielskim czyli relacje i komunikacja kadry.
dla rodziców: już w marcu

Jeśli jesteś rodzicem, masz w sobie moc, by dać dziecku dokładnie to, czego ono potrzebuje, żeby było szczęśliwe.
Pomogę Ci aktywować tę moc.
„Sztuka kojenia i wspierania. Rola mamy i taty w rozwoju szczęśliwego dziecka”, to warsztat dla rodziców szukających wiedzy
i narzędzi do wykorzystania od razu w codziennym życiu.
Nauczysz się:
• rozumieć zachowanie dziecka,
• odczytywać jego potrzeby,
• tworzyć satysfakcjonujące relacje rodzinne,
• zmieniać trudne emocje w ukojenie,
• ustalać zasady tak, by wszyscy czuli się z tym dobrze,
• motywować dziecko do nauki,
• wspierać proces skutecznej edukacji,
• czerpać z kultury kojące wątki budujące więzi.
Jeśli jesteś rodzicem gotowym na uruchomienie pełni swojego potencjału, zapraszam!
Termin: 14-16 marca
Miejsce: Centrum Edukacji w Skawinie,
Godziny:
Piątek 17-20
Sobota 10-20
Niedziela 10-20
Koszt szkolenia: 1500 zł
Na miejscu dostępny bufet kawowo-herbaciany oraz przekąski.
Obiad można zamówić we własnym zakresie.
Dla uczestników warsztatu dostęp do kursów online Debory Brody na platformie www.szkolazalsu.pl gratis!
Ilość miejsc ograniczona
Zapisy i pytania: debora@deborabroda.pl tel: 603663033
Warsztat jest wydarzeniem, które przygotuje Cię na rodzinną transformację.
Co go wyróżnia?
• Proponowane treści i narzędzia mają na celu pomoc w stworzeniu dobrze funkcjonującej rodziny, gdzie wszyscy czują się dobrze. Celem nie jest dążenie do perfekcyjnej organizacji i narzucanie sobie i bliskim jeszcze większego rygoru i wymagań.
• Warsztat obejmuje spojrzenie na harmonijny rozwój z trzech różnych perspektyw, kluczowych dla rozwoju dziecka:
- od strony psychologicznej w obszarze budowania zdrowych więzi, opiekowania się emocjami i potrzebami,
- od strony dydaktycznej w przestrzeni skutecznego procesu edukacji stworzonego dla profesjonalistów,
- od strony doświadczeń związanych z żywym przekazem kulturowym, będącym okazją do czerpania satysfakcji i tworzenia wspólnoty.
• Skupiamy się na budowaniu bezpiecznego modelu przywiązania, bo tylko taki gwarantuje pełnie życiowej satysfakcji. Celem warsztatu jest wyposażenie rodziców w takie zasoby, by samodzielnie mogli pomóc swoim dzieciom i przede wszystkim, żeby uwierzyli w to, że są właściwymi osobami na właściwym miejscu.
• W trakcie warsztatu rozkładamy proces edukacji na części pierwsze po to, by zaproponować dziecku udział w tych jego elementach, które budują najważniejsze kompetencje potrzebne w dzisiejszym świecie. Dzięki temu rozróżnisz, co jest biciem piany, a co kluczem do wzrostu.
• Ale to nie wszystko. O ile w procesie edukacji uczymy się między innymi, jak zarabiać, to kultura jest odpowiedzią na to, jak wydawać. Warto załapać się na jej przyjazne przejawy, stworzone tak, by koić i odpowiadać na potrzeby. Fundament tożsamości kulturowej powstaje, podobnie jak przywiązanie, we wczesnym dzieciństwie.
Nie przegap tego ważnego czasu.
Po czym poznasz, że warsztat jest dla Ciebie?
• Czujesz, że chcesz zwolnić, żeby dostrzec coś, co jest ważne, ale czujesz, że Ci to umyka,
• Chcesz zrozumieć o co chodzi Twoim bliskim, kiedy mają trudno,
• Masz dosyć napięcia, nerwów i frustracji, potrzebujesz spokoju,
• Szukasz klucza do motywacji,
• Potrzebujesz rozgryźć, o co chodzi w tej edukacji,
• Chcesz nauczyć się żyć tu i teraz korzystając z przyjaznych elementów kultury,
• A przed wszystkim chcesz budować szczęśliwą rodzinę, gdzie wszyscy czują się dobrze.
Jeśli się w tym odnajdujesz, zapraszam!
Opinie uczestników:
„Zmieniło się wszystko! Jedyne czego żałuję to to, że trafiłem na warsztat tak późno. Korzystają wszyscy, przede wszystkim dzieci. Polecam w opór!”
Tomek Wolny
„Pokazałaś zupełnie inny świat i dobrze mi w nim.”
Magda Chaber
„Warsztaty z Deborą były dla mnie odkryciem tego, że wychowywanie jest proste. Na koniec wszystko złożyło mi się w logiczną całość. Bo Debora fajnie nazywa to, co od dawna czujesz i to, co wiesz. Magia polega na tym, że uczy cię to wykorzystywać.”
Bernadeta Stasyszyn
„Dałaś mi wiedzę i narzędzia i wiem, co teraz robić. Dziękuję”
Andżelika Skoneczna
„Warsztat u Debory to czas niezwyklych przemian i odkrywania na nowo czym jest więź i jak stawac sie dobrym rodzicem. Jest to podróż do sztuki wspierania tych, ktorych kochamy, jest to opowieść o roli rodzicow w szczęśliwym i bezpiecznym rozwoju dziecka. Warto zaufać i dać się Deborze poprowadzic w tej wędrówce do zrozumienia, jak ważna jest miłość i ukojenie. Z serca polecam każdemu Rodzicowi.”
Kaja Szewczuk
„Debora, chcieliśmy raz jeszcze bardzo Tobie podziękować za dar w postaci Twojej osoby i treści, którymi się z nami podzieliłaś. Wydaje się to niemożliwe, ale, dzięki Tobie, ten trudny świat wygląda dzisiaj zupełnie inaczej. Twoje prowadzenie, wyczucie, empatia i atmosfera spotkania dodały nam skrzydeł i świadomości jak iść dalej z sercem pełnym miłości! Dziękujemy i polecamy dalej! To był bardzo dobry czas”
Ania i Patryk Pietrzak
Opinie dzieciaków, czyli docelowych i najważniejszych odbiorców warsztatowych treści :
„Podoba mi się taka mama!”
„My wolimy mamę powarsztatową!”
„Życie stało się prostsze. No i piękniejsze!”
O mnie:
Nazywam się Debora Broda
Jestem mamą, edukatorką domową z kilkunastoletnim doświadczeniem, absolwentką retoryki stosowanej i cyklu specjalistycznego z regulacji emocji, studentką psychologii, Prezesem Fundacji Instytut Transmisji Kulturowej, menedżerem i coachem.
Od wielu lat sprawdzam w teorii i praktyce, czym jest wychowanie i sensowna edukacja. Wiem, co działa i chętnie podzielę się wiedzą i metodami, które sprzyjają pozytywnemu i harmonijnemu rozwojowi dziecka.
Uwielbiam patrzeć na proces rodzicielskiej transformacji, uczyć, wspierać, obserwować, jak rośniecie i słuchać, jak Wasze dzieci biorą od Was całymi garściami.
Warsztat powstał przede wszystkim w oparciu o treści, które zostały wypróbowane i zastosowane w praktyce w przestrzeni rodzinnej. Teoria jest ważna, ale najważniejsze, że to wszystko działa i jest potrzebne.
Możesz zacząć korzystać z tej bazy wiedzy i narzędzi od zaraz i przekonać się, że istnieje świat bezpieczeństwa i entuzjazmu, gdzie naprawdę można czuć i żyć w zgodzie z tym czuciem.
To nie jest miejsce, gdzie poznasz sposoby, jak ograć i zhakować swoje dziecko oraz jak nauczyć wszystkich domowników chodzenia jak w zegarku.
Możesz spodziewać się natomiast, że pozwolisz sobie na przeżywanie radości i bliskości, znajdziesz przestrzeń na dostrzeganie tych momentów, które robią w życiu prawdziwą robotę, no i że mocno sobie odpuścisz. Wchodzisz w to?
To nie jest kolejne szkolenie, gdzie dowiesz się i wyuczysz na pamięć, co dokładnie powiedzieć, komu i o której godzinie. Nie będzie listy zadań i nowych obowiązków.
Chodzi o to, żeby zacząć to czuć i na tej bazie uruchomić swoje rodzicielskie supermoce.
Masz to, tylko trzeba to włączyć i odważyć się korzystać.
Na tej stronie umieściłam podstawowe informacje o warsztacie, natomiast jeśli nadal zastanawiasz się, czy to dobry wybór dla Ciebie, napisz do mnie, a ja chętnie odpowiem Ci na każde pytanie i pomogę rozwiać wątpliwości.
debora@deborabroda.pl